E-Mail:  
Tel:  0242 316 15 15

Dr. Burak Şahbazoğlu \ Periodontoloji

 
Uzmanlık :
Periodontoloji
Eğitim :
Hacettepe Üniversitesi

Diş Hekimliği Fakültesi

 

1986 yılında Eskişehir’de doğmuştur. İlkokulu Kütahya/Simav’da 4 Eylül İlkokulu’nda okumuştur. Ortaokul ve Lise eğitimini Simav NK Anadolu Lisesi’nde tamamlamıştır. 2009 yılında Hacettepe Üniversitesi, Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun olmuştur. 2008 yılında Türk Diş Hekimleri Birliği’nin düzenlediği öğrenci değişim programı kapsamında Macaristan-Budapeşte’de Semmelweis Üniversitesi Cerrahi Kliniğinde gözlemci olarak bulunmuştur. 2010 ve 2016 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi, Periodontoloji Anabilim Dalı’nda araştırma görevlisi ve Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde doktora öğrencisi olarak çalışmıştır ve Periodontoloji Uzmanı ve Bilim Doktoru ünvanını almıştır. 2016 yılında hayat arkadaşı Uzm. Dr. Dt. Damla Şahbazoğlu ile Antalya’da kendi kliniklerini kurmuşlardır. İleri implant ve dişeti tedavileri başta olmak üzere klinik uygulamalarını kendi kliniğinde yürütmektedir.

Türk Periodontoloji Derneği üyesidir.

2010 yılında Damla Şahbazoğlu ile hayatlarını birleştirmişlerdir ve iki çocuk babasıdır.

Hobilerinin başında tutkuyla bağlı olduğu amatör balıkçılık yer almaktadır. İlkokuldan itibaren hayatının her aşamasında müzikle ilgilenmiştir ve başta akustik gitar olmak üzere çok sayıda müzik aleti çalmaktadır. Şimdilik sadece izleyici olsa da ralli başta olmak üzere bütün motorsporları ilgi alanındadır. Voleybol, yüzme, amatör fotoğrafçılık, model uçak yapımı, doğa gezileri ve yeni yerler keşfetmek diğer hobileridir.

Ulusal ve uluslar arası çok sayıda kongre ve seminerlere katılmış olup her ay yurt içinde veya yurt dışında çeşitli kongre, sempozyum ve seminerlere katılmaktadır.

Periodontal plastik cerrahi ve ileri implant cerrahileriyle ilgili yurt içinde çeşitli illerde seminerler vermektedir.

 

Mesleki olarak ilgili olduğu uzmanlık alanları:
 

İmplant cerrahileri


Anında implant tedavileri


Kemik ve yumuşak doku artırma operasyonları


Sinüs Yükseltme


İmplant çevresi yumuşak doku estetiği


Dişeti plastik cerrahisi


Estetik dişeti cerrahileri ve mikrocerrahi teknikler


Periodontal cep tedavisi ve rejeneratif tedaviler


Peri-implantitis (İmplant çevresi dişeti hastalıkları) tedavisi


Koruyucu tedaviler